Nápověda: Jak hrát Kvíz?

 

Kvízová hra je připravena pro všechny návštěvníky HPD.cz, ti registrovaní (a přihlášení) navíc za její plnění mohou získat příjemný bonus v podobě mincí a zkušeností. Zde je krátký návod, jak si kvíz co nejvíce užít.

Jakou zvolit obtížnost?

První v kvízu musíte zvolit obtížnost otázek. Normální obtížnost skrývá jednodušší otázky. Odměna v podobě bodů, mincí a zkušenosti za splnění tohoto kvízu, je však nižší. Těžší kvíz obsahuje už otázky, které mohou být opravdu pokročilé. Za jeho splnění je ale větší počet bodů, mincí i zkušeností.

Jaké lze použít nápovědy?

Nápovědy jsou v každém kvízu k dispozici dvě, a každou lze použít za celou hru jen jednou.

50:50 vyřadí z aktuální otázky dvě možné odpovědi. Vybírat tak budete jen ze dvou možných odpovědí, z nichž jedna je správná.

Změna otázky (ikonka dvou šipek v kolečku) změní aktuální otázku za jinou. Můžete se tak vyhnout otázce, kterou nevíte bez ztráty bodu.

Jak se dozvím, které odpovědi byly špatně?

Na konci každého kvízu jsou kromě počtu správně a špatně zodpovězených otázek i kompletní špatně zodpovězené otázky. Červeně je zde vyznačena vaše odpověď, zeleně správná odpověď. Procházením špatně zodpovězených otázek se můžete dozvědět správné informace, které můžete použít příště.

Jaké jsou odměny za splněný kvíz?

Obě obtížnosti mají 15 otázek. Pokud zodpovíš správně alespoň 12 otázek normální nebo 13 těžké obtížnosti, tak získáš zkušenosti, mince a body do tabulky řešitelů zveřejněné v síni slávy. Pokud zvládneš zodpovědět úplně všechny otázky dobře, získáš k odměně ještě bonus (v tabulce zapsaný v závorce za odměnou).

Kolik bodů, mincí a zkušeností si získala, ti vždy přijde zprávou do tvého profilu.

Úspěšně splněný kvíz

Normální obtížnost

Těžká obtížnost

Počet bodů

10 (+2)

15 (+3)

Počet zkušeností

15 (+5)

20 (+5)

Počet mincí

5 (+2)

8 (+2)

 

!!! Kvíz můžeš hrát opakovaně, takže je dobrým zdrojem mincí a zkušeností navíc.

zpět na seznam článků

Autor: Redakce   |   Publikováno: 13. 01. 2016   |   Zobrazeno: 16001x