Forum - poradíte mi prosím?

KyoyaKyoya VIP
Včera jsem si stáhla nový program GIMP. Je to něco jako Adobe Photoshop akorát že je to zdarma. Bohužel ho ještě neumím moc ovládat, tak se chci zeptat, jestli někdo víte jak nastavit průhlednost obrázku a jak upravovat velikost obrázku a k čemu slouží nějaké ty vzorky + jak se používají?
No já totiž nejsem moc velký expert na programy a PC.

Komentáře

PeFi 7cZ

No, já mám GIMP 2 se kterým VUUUBEC neumím, ale umím s Photoshopem CS5 a tam je to podle mě dost podobný. Tak doufám že ti pomůžu. smajl

-Průhlednost obrázku- V pravém horním rohu je málá tabulka ,,krytí" 100%, a když zmenšíš číslo procent tak obrázek bude průhlednější.

-Velikost obrázku- tak na to sem taky nedošel. Ve Photoshopu se to dělá,,Ctrl+T" ale v GIMPu to nefunguje smajl

-Vzorky- Když si na jakýkoliv vzorek klikneš pravým tlačítkem myší a potom klikneš ,,otevřít vzorek jako obrázek " tak se ti vloží na plochu a můžeš ho dál upravovat.

Doufám že ti to aspoň trochu pomohlo, ale když si z něčím nebudeš vědět rady tak by ti mohl pomoci YouTube, mě pomáhá FURT ! smajl

+ +1 -
PeFi 7cZ

Nový komentář

Přidávání komentářu je povoleno pouze přihlášeným uživatelům. Zaregistruj se a přidej sem svůj komentář.