World of Warships

Dlouho očekávaná simulace lodních bitev je tady! Wargaming přichází se svou novou pařbou World of Warships, zatím v beta testování. K sérii tankových a leteckých bitev se tak přidávají námořní. Musí se momentálně však obejít bez ponorek, které by měli velmi velkou výhodu. Na výběr tak máte několik druhů lodí.

Vybrat si můžete mezi Japonskem a USA, kde najdete několik desítek lodí ve 4 třídách. Nejpočetnější třídou jsou křižníky (cruiser). Obsahují lodě od třídy I až po třídu X. Křižníky jsou univerzální lodě, které v bojích brání těžké bitevníky a letadlové lodě. Jsou velmi rychlé a lehce pancéřované. Jejich výzbroj je rozmanitá. Nesou děla střední ráže, torpéda a protileteckou obranu. Další třídou jsou torpédoborci (destroyer). Tyto velmi lehká a rychlá plavidla napadají ze zálohy, aby mohli nepřítele zasypat sprchou ničivých torpéd. Nevydrží mnoho, ale mohou potopit i bitevník, pokud se dobře trefí. Tím jsou uzavřeny rychlé a lehké lodě.

Zbylé dvě třídy patří velkým bitevníkům (battleship) a letadlovým lodím (aircraft carrier). Bitevní lodě jsou monstra moře, mají těžké pancéřování a nejsou tak obratné a rychlé. Nesou však několik baterií děl velkých ráží. Jejich dostřel je i několik desítek kilometrů a křižník nebo torpédoborec mohou potopit jedinou salvou. Jejich nevýhoda je obratnost a dlouhá doba nabíjení děl. Poslední, letadlové lodě jsou velké lodě, které nemají velkou výzbroj. Dokáží se však bránit proti letecké obraně. Jejich největší sílou jsou však letadla, která krouží nad bitvou a mohou potápět lodě bombami nebo torpédy.

Hra obsahuje i dvě legendy sovětského svazu, jsou však prémiové.

Jakmile si wowko zdarma stáhnete a přihlásíte se, budete mít na výběr křižník třídy I. Torpédoborce začínají na třídě 2 a bitevníky jsou od třetí třídy. Letadlové lodě vyzkoumáte od třídy 4 a musíte mít prvně vyzkoumanou bitevní loď. Loď koupíte vždy v základním vybavení a následně dokupujete a zkoumáte další vylepšení.

Mnoho bonusů také získáváte díky svému profilu, na kterém získáváte zkušenosti a úrovně. Za každou úroveň získáte kredity a bonus v podobě kamufláže, vlajek nebo vybavení. 

Na webu WOT.cz se pak můžete dozvědět mnoho skvělých tipů a triků, návody na lodě a další. 

zpět na seznam článků

Autor: Redakce   |   Publikováno: 15. 07. 2015   |   Zobrazeno: 16177x